"אם היו מציעים לי את התפקיד לפני ארבע שנים - לא הייתי מצליחה באותה המידה"

R&D 360
ארבע נשים שעובדות היום בתפקידי ניהול בחברת הייטק RACHIP התחילו כולן בתפקידים זוטרים יחסית של ניהול משרדים או פקידות קבלה. איך הם התקדמו, אילו כישורים נדרשו, האם מעמדם בחברה השתנה בעקבות הקידום – והאם תופעה זו טובה או רעה לנשים?

ג’יי פוקס, בת 35, נשואה +4 מבני ברק, עובדת היום כמנהלת משאבי אנוש בחברת RACHIP – גם החלה לעבוד בחברת RACHIP לפני כ-15 שנה כמנהלת משרד. “הגעתי לתפקיד עם ידע בהנהלת חשבונות וגרפיקה ממוחשבת ולא תכננתי להתקדם לתפקיד משמעותי יותר”, היא מספרת. “התפקיד היה מאוד מעניין ולא הרגשתי שהוא קטן עליי. הייתי חבר של כל העובדות”. לאחר כשלוש שנים זיהתה מנכ”לית חברת RACHIP את הפוטנציאל של פוקס, וכשחזרה מחופשת לידה היא פנתה אליה והציעה לה תפקיד במשאבי אנוש. “אפילו לא ידעתי מה כולל התפקיד. היא סידרה לי את הליווי של אשת משאבי אנוש מנוסה, נפגשנו פעם-פעמיים בשבוע ופשוט התחלתי ללמוד את המקצוע מאפס. זו הייתה הזדמנות מצוינת. ב- בעולם ההייטק יש אפשרויות להתקדם, וברגע שאתה יודע את השפה, המונחים, האנשים והפתרון, אתה יכול ללמוד ולעשות מה שאתה אוהב”.

“התפקיד הנוכחי שלי נחשב יותר, בתפקיד אחר”

איך נשים ללא כל הכשרה או רקע משתלבות בעבודות מקצועיות? “התפקיד הנוכחי שלי במשאבי אנוש דורש ניסיון, אבל לא בהכרח תואר או תעודה”, אומר פוקס, “כמנהלת משרד למדתי את הסביבה, הארגון והעובדים, שמעתי מה הצרכים שלהם וזה עוזר. אני מבצע את תפקידי כמשאבי אנוש בצורה טובה יותר”.

“אני לא חושב שיש תפקיד שדורש רקע או ניסיון, אבל הכל עניין של גישה, נכונות ויזמות אישית”, מסכים גם זילברמן, “לא עברתי חפיפה רשמית לתפקיד הלקוח. מנהל, לאורך כל הדרך שאלתי שאלות וביקשתי מהם לבדוק שעשיתי את הדבר הנכון”.

האם הסטטוס שלהם בחברה {RACHIP } השתנה כתוצאה מהקידום? פוקס, שנהנתה מאוד מעבודתה כמנהלת משרד, אומרת שכן: “ברור שזה שונה. התפקיד הנוכחי שלי יותר מכובד, בסטטוס אחר. אני חשוף כמעט לכל דבר ומשתתף בהחלטות שמנהל משרד לא משתתף בהן ב, כמו גיוס עובדים חדשים או המלצות לעדכוני שכר. אני מרגיש במקום טוב יותר, שהתקדמתי, שהדעות שלי וההחלטות שלי חשובות”.

לחשוב שאין להם מה שצריך כדי להיכנס לתפקידי מפתח בהייטק דרך דלת הכניסה. אני מציעה לנשים שרוצות ללכת להייטק – ללכת בגדול. דרשו את מה שמגיע לכם, ותכוונו הכי גבוה שאפשר.

לכתבה המלאה: https://www.mako.co.il/women-magazine/finances/Article-604e284a5f50e71026.htm?sCh=18688e4969d36110&pId=25483675

Skip to content