הכירו את ליטל שמשוני, סמנכ”לית השיווק בחברת רייציפ

אני במשפט:

מנהל שיווק RACHIP, חי ונושם שיווק מהבית, בעיקר בעולם הפיננסים. נשואה לשגיא ואמא לאופיר ונויה המהממות. אני אוהב לאתגר את עצמי ובזמני הפנוי אני מרכיב פאזלים של אלפי חלקים.

לגבי החברה:

RACHIP הינה ספקית של פתרונות פיתוח תוכנה ושבבים לארגונים בארץ ובעולם. החברה מתמחה במתן פתרונות ושירותים טכנולוגיים מורכבים והתמחות ופרויקטים בתחומים כמו שבבים, אינטרנט ומובייל, מערכות ארגוניות (BI) ובדיקות אוטומטיות.
החברה נוסדה בשנת 2007 על ידי רחלי גנות ויש לה מרכזי פיתוח בבני ברק ובחיפה. חברת RACHIP מעסיקה כיום כ-150 עובדים, רובם נשים חרדיות בתפקידים טכנולוגיים. הם כוללים: צוותי פיתוח שבבים, מומחי FPGA במערכות משובצות, אימות, אוטומציה ובדיקות.
בין לקוחות חברת RACHIP נמנים חברות בינלאומיות, מקומיות וארגונים וסטארטאפים בתחומי: מוליכים למחצה, רכב, רפואה, פינטק, אגרוטק, ביטחון, ממשל ועוד.

איך הגעת לעולם השיווק?

אמי הייתה מנהלת שיווק בכירה בארגון פיננסי גדול, אז מגיל צעיר נחשפתי לעולם השיווק, ליצירתיות, לדינמיות ולריגוש שבו, והתשוקה הזו גם הובילה אותי לבחור בו. במסגרת התפקיד הראשון שלי, אחרי הצבא, ניהלתי את פעילות השיווק הדיגיטלי של מאן נכסים. כבר אז הבנתי את כוחן של הרשתות החברתיות – תחום שמקבל עם השנים נתח גדול מעוגת הפרסום והשיווק בחברות וארגונים. בבנק הפועלים ובמקסימום צברתי ניסיון בניהול מועדוני לקוחות, הנעת פרויקטים חוצי ארגון, שיווק המוצר GIFT CARD ופיתוח עסקי למוצרים חדשים. אני שמח להביא את החוויה הזו איתי לעולם ההייטק.

מהו המהלך השיווקי המשמעותי ביותר שהובלתי לאחרונה?

מוצר הגיפט קארד נמכר בעיקר בחגים, בדגש על פסח. בחודש מרץ פרצה מגיפת הקורונה בישראל ויצרה מציאות חדשה, סגירות, עבודה מהבית והתרחקות חברתית. כתוצאה מכך, ארגונים שרכשו גיפט קארד פיזי לעובדים במהלך החג לא יכלו לתת להם את המתנה. לפני זמן מה פיתחנו במקס גיפט קארד דיגיטלי, אך הוא עדיין לא הושק. כשהתחילה המגפה נוצרה הזדמנות להשיק את ה-Gift Card הדיגיטלי ללקוחות ולבקשת לקוחות שכבר רכשו את הכרטיס הפיזי, עברנו לכרטיס דיגיטלי, כך שלמרות המרחק ניתן היה לתת מתנות ל העובדים. במקביל נוספו שיתופי פעולה עם אתרים מקוונים בהם ניתן היה לממש את הכרטיס כך שמקבלי המתנה יוכלו ליהנות ממנו עם קבלתו ולא רק עם פתיחת החנויות.

המהלך השיווקי הנוכחי שאני מוביל הוא המיתוג מחדש של ריצ’יפ. מדובר במהלך משמעותי עבור החברה, לאחר 15 שנות פעילות, הקורונה עדיין לא עזבה את המחוזות שלנו לחלוטין וזה בהחלט משהו שאנחנו לוקחים בחשבון למהלכי שיווק עתידיים.

מהו מנהל שיווק טוב לדעתי?

מנהל שיווק טוב הוא מנהל שמחובר למותג ולצרכנים שלו 24/7, תמיד במצב הנפשי שלו יש את התשובה לשאלה על איזה צורך אני עונה ומה מייחד אותי. הוא יצירתי, חושב מחוץ לקופסה ומאמין במוצר שהוא משווק. הוא דואג לשגרה אך תמיד מקפיד להסתכל מהצד האם יש צורך לבצע שינוי בדרך התפעול.

מהו שיווק דיגיטלי עבורי?

זה השיווק של המאה ה-21 וכנראה הרבה אחרי. היום זו הדרך להנגיש ללקוח סיפור וחוויה, לגעת בו ולנהל איתו שיחה או אינטראקציה כלשהי, לגרום לו להגיב בחזרה. מדובר בשיווק עם ערך ותוכן ללקוח ומאפשר לנו ללמוד את הצרכים והתובנות של הלקוחות ולהגיב בהתאם בזמן אמת.

הודעה למנהלי שיווק חדשים

ראה בכל אתגר הזדמנות, אל תפחד משינויים, למד, תתעניין ונסה תמיד לחשוב איך אני יכול לעשות דברים אחרת, איך אני יכול להיות שונה ולחלום בגדול. לפעמים הדברים הכי טובים מגיעים מהחלומות הכי גדולים.

לכתבה המלאה: https://shivuk.me/meet/22199

Skip to content