לאחרונה התקיים קורס Python לעובדי קבוצת החומרה של חברת Ready!

R&D 360

הקורס התבצע כחלק משיתוף פעולה בין הקבוצות השונות בחברה, כחלק מארגון המשביח את המו”פ שלו ונותן מענה R&D 360. הרעיון לקורס הגיע מיוזמה מבורכת של מנהלת תחום ולידציה בתיה וילמן ומנהלת תחום חומרה Shira Ofek.

לאחר שיח בין מנהלות התחומים התקבלה ההחלטה שכדאי ואף רצוי לשלב ולשתף ידע בין תחומי, ע”י לימוד שפת Python שהיא שפת ולידציה נפוצה, אך נמצאת פחות בשימוש בקרב מהנדסי וריפיקציה המשתמשים יותר בשפות E ו-System Verilog.

בתיה מספרת כי מטרת הקורס הייתה להקנות ידע בסיסי חזק והנחיות להמשך לימוד עצמי כך שבסיום הקורס העובדים יצליחו לצלול עמוק לספריות מורכבות באופן עצמאי.

במסגרת הקורס ולצורך לימוד השפה מתאספים העובדים אחת לשבוע למשך חמישה מפגשים. בכל מפגש נלמדים נושאים שונים בשפה מהבסיס ועד ל-Python מתקדם.

שירה, מציינת כי הקורס נותן מענה לשילוב בין שפות חומרה לשפות תוכנה. “שפת Python תאפשר לצוותים לפתח סביבות אוטומטיות יותר. כמו כן, על ידי השימוש בסקריפטים העבודה יעילה ומדויקת יותר. “
עוד ציינה שירה כי החוויה שלה מהקורס היא שהעובדים מאד נהנים להיפגש אחת לשבוע, ללמוד דברים חדשים בשעה של מפגש מקצועי. “אני גם מרוצה מהרעיונות שעולים תוך כדי על איך אפשר לייעל את סביבות החומרה עם שימוש נכון בPython-. התחושה היא שהעובדים ממש מחכים לשיעור הזה ושיעור ההשתתפות מכובד מאוד. לאחר כל שיעור המרצה מעלה תרגול מעשי קצר ונחמד וכולם פותרים אותו בהתלהבות. “

בעקבות הקורס תעלה בקרוב תחרות כתיבת הסקריפט היעיל והשימושי ביותר.
הסקריפטים שמשתתפי התחרות יגישו לנו יבחנו לפי קריטריונים שונים כמו יעילות, גנריות, כתיבה ברורה, שימוש בספריות מתקדמות ועוד והמנצח יזכה בפרס כספי!

אנו רוצים להודות לכל הנוגעים בדבר ולאחל בהצלחה לכולם- למנהלים ולעובדים המוכשרים של Ready על ההובלה, המצוינות והמנהיגות, השיתוף והשותפות אשר מהווים את אבני היסוד למתודולוגיית R&D 360 של החברה המיישמת את עקרון “השלם הגדול מסך חלקיו”. השיטה משביחה את התוצר והתפוקה של ה R&D-שלנו, מה שמוביל לשירות ואיכות טובים יותר עבור הלקוחות והתמקצעות ורסטילית עבור העובדים.

BE Ready, BE A Leader!

Skip to content