תוכן עניינים

צרו קשר

קבוצת רדי (רייצ’יפ) פורצת את גבולות המגזר

Orthodox sector in high-tech
כשחושבים על העולם החרדי הדבר האחרון שחושבים עליו הוא היי טק. אבל בעשור האחרון חל שינוי גדול כשהמגזר (החרדי) גילה את את ההיי טק, ומגזר ההיי טק גילה את היתרונות של העולם החרדי. בין הראשונים לקדם את החיבור המוצלח נמצאת מנכל”ית קבוצת רדי (רייצ’יפ), רחלי גנות, שכבר בגיל 16 נפגשה עם עולם המחשבים, וכיום מנהלת בבני ברק חברת פיתוח עם 100 עובדות.
“שעור החרדים בלימודי ההיי טק גבוה מהשיעור שלהם באוכלוסייה” מספרת רחלי גנות, מנכ”לית ריי צ’יפ בגאווה. “על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה יש 3360 חרדים שלומדים הנדסה במוסדות להשכלה גבוהה, כ- 8.5% מסך הלומדים. אם אני מצרפת עוד 1,000 הנדסאיות תוכנה אנחנו מגיעים לאחוז גבוה מהשיעור שלהם באוכלוסייה. זה אומר שהרבה חרדים הולכים ללמוד את התחום, אחרי שגילו שזה תחום שמאד מתאים למגזר החרדי – אתה יכול לעבוד מכל מקום ולעבוד עם כל העולם, אין צורך להתמודד עם בעיות של משרות כמו רופא או עורך דין עם קבלת קהל, בהייטק זה בעיקר עבודה מול המחשב”.

“הדרישה מגיעה מצד שני הצדדים, גם מצד התעשייה וגם מצד העובדות” מספרת רחלי כשהיא מדברת על הסיבות לצמיחת החברה שהקימה לפני כעשור בבני ברק, וכיום מונה כ- 100 עובדים, 95% מהם נשים חרדיות.

 

לקריאת הכתבה המלאה באתר “ניו טק” – לחצו כאן

 

Skip to content